Jump to content

Photo

Trasmisie Roti

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Costelino

Costelino

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted 13 October 2016 - 08:24 AM

Schimbarea rulmentilor la Nisan Qashqai, 2.0. dci, 4x4, 2007 se face numai prin cumpararea setului de rulmenti cu flanse? Am vazut pe site-urile de piese auto ceva gen SET RULMENT ROATA, adica un sistem cu o flansa cu niste suruburi, in interiorul careia se afla rumentul, la niste preturi foarte piperate de la 345 ron in sus pana la 1100 ron. Care este intrebarea mea? Este absolut necesara cumpararea intregului angrenaj sau se poate schimba numai rulmentul? Daca se poate schimba numai rulmentul, ce dimensiune are acesta(codul rulmentului/rulmentilor) si daca sunt la fel cei de pe fata cu cei de pe spate. Multumesc si cred ca la preturile astea toti posesorii de Nissan Qashqai sunt interesati de acest topic

#2 mns77

mns77

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 56 posts
  • Interests:NISSAN QASHQAI 2011,150CP, 2.0 DCI,4x4 TEKNA

Posted 13 October 2016 - 08:49 AM

Cred ca doar tu si cu mine mai suntem ”vii” pe forumul asta............................da, eu cred ca ar trebui schimbat tot angrenajul ala cu flansa+suruburi+rulment........................e mai bine pentru masina cred.............eu unul asa am procedat la masinile anterioare. Cam adevarat .............e cam scump setul...........dar poate gasesti mai ieftin..........succes!

#3 Costelino

Costelino

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted 13 October 2016 - 05:59 PM

Multumesc pentru sfat mns77.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users