Jump to content

Photo

Infiniti G37 Cabrio

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Elco

Elco

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 posts

Posted 06 March 2010 - 02:53 PM

Infiniti G37 Cabrio Premium.
Varianta de europa, cumparata de la reprezentanta din Romania.

Attached Files

#2 Elco

Elco

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 posts

Posted 06 March 2010 - 02:53 PM

Si interior:

Attached Files

#3 Elco

Elco

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 posts

Posted 06 March 2010 - 02:55 PM

Revin cu poze si cu celelalte masini (Primera, Tiida, etc...)

#4 azel

azel

Administrator

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 37 posts

Posted 07 March 2010 - 01:06 PM

F. frumoasa masina. Detalii despre achizitie ?? .. pret, leasing.
Consum, viteza . . . .

#5 Elco

Elco

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 posts

Posted 07 March 2010 - 11:07 PM

Am cumparat-o de la reprezentanta Infiniti din Bucuresti.
Pretul a fost de 5x000 Euro. Am primit un discount pt ca am cumparat 2 masini infiniti de la ei.
Nu am facut lasing. Am achitat-o integral. Se vede ca am numar de TM.
Consum:
- 22-30 L/100Km in oras
- 10-15 L/100Km in afara
Viteza maxima: 250Km/h, limitata electronic. Dar e clar ca masina poate muuult mai mult de-atat. Atinge 250Km/h in viteza a 5-a... din cele 7 trepte de viteza disponibile.
Acceleratia de la 0 la 100 Km/h nu e foarte impresionanta. Nu am masurat, dar conform datelor tehnice face cam 6 secunde de la 0 la 100.
Dar accelerarile in reprize, in modul sport sunt chiar impresionante.
De multe ori, cand depaseam pe cate unul care mergea cu 70-80 Km/h si apasam acceleratia la podea, am ajuns fara sa-mi dau seama la 200 Km/h.

Abia astept sa vina caldura sa pot merge cu ea decapotata :)

Edited by Elco, 26 May 2010 - 10:45 PM.

#6 PauL05

PauL05

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Posted 29 March 2010 - 10:30 PM

Ce-as da si eu o Tura cu ea :P
Frumoasa :)

#7 Elco

Elco

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 posts

Posted 01 May 2010 - 04:11 PM

Acum, ca a venit caldura, i-am mai facut niste poze:

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Si interior:

Posted Image
Posted Image

Motorul:
Posted Image

#8 Elco

Elco

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 posts

Posted 01 May 2010 - 04:26 PM

Inca niste poze cu surorile G37:

Posted Image
Posted Image
Posted Image

#9 Titi

Titi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 317 posts
  • Interests:totul despre Primera

Posted 04 June 2010 - 05:44 PM

amandoua is superbe. Sa le conduci sanatos si fara evenimente. Nu acelasi lucru pot spune despre primera, am vazut stirea pe net.

#10 Elco

Elco

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 posts

Posted 05 June 2010 - 11:48 AM

amandoua is superbe. Sa le conduci sanatos si fara evenimente. Nu acelasi lucru pot spune despre primera, am vazut stirea pe net.

Primera e reparata demult.
Singura problema e ca fiind un accident cu victime, instanta hotaraste vinovatul.
Asa ca eu circul cu dovada, care mi-o prelungesc de pe o luna pe alta.
Dosarul inca nu a ajuns inca de la politie la tribunal.
Intr-un an si 3 luni de la accident, politia nu a fost in stare sa trimita dosarul la tribunal.

Ah... stai! defapt dosarul a ajuns la tribunal, dar nu era facut cum trebuie si procurorul le-a trimis dosarul inapoi si le-a spus sa-l faca corect apoi sa se prezinte cu el.

Masina care m-a lovit, era un taxi ce avea si o pasagera pe locul din spate.
Taxiul a intrat intr-o depasire neregulamentara si a acrosat primera, din partea stanga, in usa soferului.
Pasagera de pe locul din spate, neavand centura de siguranta, s-a lovit cu capul de parbrix si s-a zgariat la picior de frana de mana a taxiului.

Presupun ca cei de la firma de taxi au intervenit pe la politie sa "aranjeze" dosarul.

Eu atat astept. Sa fie ceva in neregula la dosar.
Ca sa pot da in judecata politia romana, sa fac scandal maaaare in presa, etc, pentru felul in care isi fac "datoria"

Dispun de mijloacele financiare (se vede clar din pozele de mai sus) ca sa fac dreptate.
Nu vreau sa merg cu "interventii".
Vreau doar ca totul sa fie CONFORM LEGII!!!

M-am saturat de comportamenul fatarnic si ignorant al politiei rutiere romane:

Si acum am de gand sa-i duc pana la tribunalul european daca e nevoie.

#11 Titi

Titi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 317 posts

Posted 05 June 2010 - 04:02 PM

Vreau doar ca totul sa fie CONFORM LEGII!!!

Hai sa-ti spun si eu ce a patit tatal meu ca sa-ti dai seama ca nu esti singurul cu astfel de probleme.
Cazul 1
Acum 6 ani tatal meu venea de la munte cu o Dacie pick-up noua plina in spate cu pietris. La intrare intr-un sat un dobitoc (imi pare rau dar asa este) a intrat cu scuterul fix in el de pe partea stanga a drumului. A vrut respectivul sa traverseze drumul sa ajunga la magazinul de pe cealalta parte. L-a luat din plin! Scuterul praf, dansul a picat si s-a lovit la cap. Tatal meu nu a avut nicio vina, pur si simplu si omul a recunoscut ca nu l-a vazut! S-a ajuns in tribunal. Incepe distractia.
Tipul a stat 6 luni si 2 zile in spital. Viteza determinata de politisti=62 km/h. Locul unde s-a intamplat accidentul era o curba la dreapta cu linie continua!
In poze se vedeau urmele de la frana cum incep de pe banda dreapta si taie linia continua datorita faptului ca nu poti si frana si lua curba in acelasi timp. Ce au dedus domni politisti? Ca tatal meu in momentul accidentului a taiat linia continua!!!! incredibil!!
Porcese dupa procese timp de 1 an si iese tatal meu vinovat de nerespectarea vitezei si ranire din culpa. Amenda, 3 luni fara permis si daune pentru respectivul de 110 milioane ( 80 a platit asigurarea si 30 el).
Dreptate in Romania. Nu am mai continuat procesele pentru ca si avocatul a zis ca nu are rost si o sa fie si mai rau
Cazul 2
Un prieten se deplasa pe bulevardul 21 decembrie din cluj. Este alcatuit din 4 benzi pe o parte si una in sens opus pentru autobuze. el se afla pe cea mai din stanga urmand sa vireze pe o straduta la stanga. Il depaseste un timp PE STANGA trecand peste linia continua si se baga in el (cand prietenul meu a virat la stanga).
Ajung la politie, tipul vinovat are ceva cunostinte printre polititsti. Rezultat amandoi conducatorii sunt vinovati=> amenda si atat!!! Tipul nu a patit nimic iar cand prietenul meu a cerut raspunsuri politistul i-a spus "daca nu iti convine vezi ca ramai si fara permis!"
Cazul 3
La munte i se fura fratelui meu scuterul de langa drum. (greseala lui ca l-a lasat acolo).
Sunam la politie rurala. Cineva in noaptea aia a vazut o dutita alba cu numere de italia parcata langa scuter si mai tine minte 3 litere de la numar.
Este vorba de cineva dintr-un sat invecinat DAR in scuter erau si actele cu seria sasiului si motorului.
Deci politia nu poate sa faca nimic fara ele pentru ca nu poate recunoaste scuterul. No comment!

Traiasca Politia Romana!

#12 Elco

Elco

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 posts

Posted 06 June 2010 - 01:48 PM

Hai sa-ti spun si eu ce a patit tatal meu ca sa-ti dai seama ca nu esti singurul cu astfel de probleme.
Cazul 1
Acum 6 ani tatal meu venea de la munte cu o Dacie pick-up noua plina in spate cu pietris. La intrare intr-un sat un dobitoc (imi pare rau dar asa este) a intrat cu scuterul fix in el de pe partea stanga a drumului. A vrut respectivul sa traverseze drumul sa ajunga la magazinul de pe cealalta parte. L-a luat din plin! Scuterul praf, dansul a picat si s-a lovit la cap. Tatal meu nu a avut nicio vina, pur si simplu si omul a recunoscut ca nu l-a vazut! S-a ajuns in tribunal. Incepe distractia.
Tipul a stat 6 luni si 2 zile in spital. Viteza determinata de politisti=62 km/h. Locul unde s-a intamplat accidentul era o curba la dreapta cu linie continua!
In poze se vedeau urmele de la frana cum incep de pe banda dreapta si taie linia continua datorita faptului ca nu poti si frana si lua curba in acelasi timp. Ce au dedus domni politisti? Ca tatal meu in momentul accidentului a taiat linia continua!!!! incredibil!!
Porcese dupa procese timp de 1 an si iese tatal meu vinovat de nerespectarea vitezei si ranire din culpa. Amenda, 3 luni fara permis si daune pentru respectivul de 110 milioane ( 80 a platit asigurarea si 30 el).
Dreptate in Romania. Nu am mai continuat procesele pentru ca si avocatul a zis ca nu are rost si o sa fie si mai rau
Cazul 2
Un prieten se deplasa pe bulevardul 21 decembrie din cluj. Este alcatuit din 4 benzi pe o parte si una in sens opus pentru autobuze. el se afla pe cea mai din stanga urmand sa vireze pe o straduta la stanga. Il depaseste un timp PE STANGA trecand peste linia continua si se baga in el (cand prietenul meu a virat la stanga).
Ajung la politie, tipul vinovat are ceva cunostinte printre polititsti. Rezultat amandoi conducatorii sunt vinovati=> amenda si atat!!! Tipul nu a patit nimic iar cand prietenul meu a cerut raspunsuri politistul i-a spus "daca nu iti convine vezi ca ramai si fara permis!"
Cazul 3
La munte i se fura fratelui meu scuterul de langa drum. (greseala lui ca l-a lasat acolo).
Sunam la politie rurala. Cineva in noaptea aia a vazut o dutita alba cu numere de italia parcata langa scuter si mai tine minte 3 litere de la numar.
Este vorba de cineva dintr-un sat invecinat DAR in scuter erau si actele cu seria sasiului si motorului.
Deci politia nu poate sa faca nimic fara ele pentru ca nu poate recunoaste scuterul. No comment!

Traiasca Politia Romana!

Cazul meu este identic cu cazul 2 descris de tine mai sus.
Eu n-am de gand sa ma las pagubas.
La un moment dat ma gandeam sa cumpar firma respectiva de taxi la care lucra cel ce m-a lovit, si sa o desfiintez.
Dar asta n-ajuta cu nimic si in plus ar fi un gest copilaresc.

O alta idee era, ca in cazul in care ma scot pe mine vinovat, sa provoc un accident identic, cu o masina de politie in situatia primerei mele, sa vad ce pot sa spuna cand le pun in fata rezultatul de la cazul anterior.
Eu detin mai multe masini si imi permit sa sacrific una din ele.
Asta e o idee buna. Dar as avea mai multa satisfactie sa-i vad terfeliti prin toate ziarele si pe la toate posturile de televiziune.

Acum am un nou hobby: sa demonstrez incompetenta politiei rutiere romane.
Sa arat cat de incompetenti sunt majoritatea polititstilor si cat de putin cunosc ei legislatia rutiera.
La un moment dat, ma contraziceam cu instructorul de legislatie de la politia rutiera.
Adica cel ce-i instruieste pe politisti in legislatie rutiera.
Cand i-am dat codul rutier sa citeasca sa se convinga ca eu am dreptate, mi-a raspuns "Acum nu am timp... trebuie sa plec" :lol:

Sunt si politisti care isi fac corect datoria si chiar cunosc legislatia. Cunosc cazuri concrete.
Dar astia nu ajung prea departe pentru ca li se inchide repede gura cu ordine si interventii de la superiori incompetenti.

Edited by Elco, 06 June 2010 - 01:53 PM.

#13 Titi

Titi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 317 posts

Posted 06 June 2010 - 03:05 PM

Esti pus pe fapte mari din cate vad. Succes in ceea ce vrei sa faci dar faza cu sa-ti sacrifici una din masini nu merita si pot sa apara complicatii (ranirea unei persoane nevinovate etc.). sper ca nu ai vorbit serios:P

#14 Elco

Elco

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 293 posts

Posted 08 June 2010 - 05:54 PM

Esti pus pe fapte mari din cate vad. Succes in ceea ce vrei sa faci dar faza cu sa-ti sacrifici una din masini nu merita si pot sa apara complicatii (ranirea unei persoane nevinovate etc.). sper ca nu ai vorbit serios:P

ideea era sa tintesc o masina de politie sa-i pun pe ei in situatia mea actuala.
Cum mai putin de 5% din politistii de la rutiera sunt nevinovati, nu se pune problema...

#15 Titi

Titi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 317 posts

Posted 08 June 2010 - 08:10 PM

Cum mai putin de 5% din politistii de la rutiera sunt nevinovati, nu se pune problema...

Adevarata asta :D

Edited by Titi, 08 June 2010 - 08:10 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users