Jump to content

Photo

Sd Card Navigatie 2016 Pentru Qashqai J11 Si X-Trail T32

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 renuletz

renuletz

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 07 November 2016 - 06:12 PM

Card SD OEM (original) Nissan Connect LCN3 Sat Nav Europe Map SD Card (

Harta este compatibila cu sitemele Nissan Sat Nav

CONNECT LCN3 , Part no T1000-23933

ULTIMA VERSIUNE DE HARTA 2016! (ke288-lcnke15)

ACOPERA : Germany, Belgium, France, Portugal, United Kingdom, Ireland, Spain, Poland, Italy, Sweden, Austria,
Bulgaria, Switzerland, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Croatia, Hungary, Lithuania,Luxembourg, Latvia, Netherlands, Norway, Romania, Slovak Republic, Slovenia, Turkey

Acest card se potriveste pentru urmatoarele autoturisme: - 

QASHQAI J11 si X TRAIL T32 ( model fabricat dupa 2014 )

NU E NEVOIE DE PROGRAMARE- DECAT SE INTRODUCE CARDUL SI SITEMUL NISSAN CONNECT O SA INSTALEZE SINGUR VERSIUNEA NOUA

Daca e vre-un coleg interesat astept PM, mai am 3 bucati pret 100 euro / bucata

Attached Files

Edited by renuletz, 07 November 2016 - 06:13 PM.

#2 adrianvlasa

adrianvlasa

Member

• Members
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 27 November 2016 - 02:13 PM

Salut,

Nu vreau sa fiu off topic dar incerc sa ajut lumea si sa le dam sfaturi cat de cat utile nu sa ii prostim ceea ce mi se pare ca faci aici.

Mi se pare pretul super exagerat avand in vedere ca poti sa le cumperi online (ebay sau multe alte site`uri) incepand de la 50euro (deci la jumate de pret)

#3 renuletz

renuletz

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 18 February 2017 - 10:33 AM

Salut, chiar ești off-topic, sd-urile au fost cumpărate pe flota originale, poți sa cumperi de pe ebay, e alegerea ta sa cumperi de acolo tot harta din 2013 cu eticheta de 2016, de prostit nu eu prostesc lumea, Nissan o face cand cere 200 euro pe un update și livrează în 2015 mașini cu hărți de 2013.

Bafta.

1 SD card disponibil.

#4 adrianvlasa

adrianvlasa

Member

• Members
  • PipPip
  • 15 posts

Posted 11 April 2017 - 10:21 PM

Salut, chiar ești off-topic, sd-urile au fost cumpărate pe flota originale, poți sa cumperi de pe ebay, e alegerea ta sa cumperi de acolo tot harta din 2013 cu eticheta de 2016, de prostit nu eu prostesc lumea, Nissan o face cand cere 200 euro pe un update și livrează în 2015 mașini cu hărți de 2013.

Bafta.

1 SD card disponibil.

1. Adevarat ca livreaza masini cu harti din 2013 dar eu am fost la ei dupa 7 -8 luni cand mi-am dat seama si mia dat SD 2016

2. daca le cumperi de pe amazon, ebay, si alte situri de incredere daca nu iti convine sau nu iti trimite ce ai comandat primesti banii inapoi 

eu chiar am vrut sa ajut lumea nu sa o prostesc ... imi pare rau ca ti-am stricat afacerea

multa bafta

#5 dragosg

dragosg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 posts

Posted 12 April 2017 - 06:59 AM

Interesant ar fi de știut care sunt diferențele intre versiuni,dacă avem actualizări relevante și pentru România

#6 dragosg

dragosg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 265 posts

Posted 17 July 2017 - 09:11 AM

A aparut o noua versiune pentru alerte camere.

https://nissan.navig.../NissanEMEA/EUR

#7 mionel

mionel

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Posted 20 August 2017 - 10:11 AM

Buna,

Relativ la update-ul hartilor din sistemele Nissan Connect LCN3, am si eu cateva nelamuriri:

- pe siteul NISSAN  (http://nissan.naviga.../NissanEMEA/EURse gaseste versiunea

Europe -Nissan Connect 3 -V2 Part number T1000-25359. Costa 120 euro.

- pe siteul ebay ( http://www.ebay.co.u...E-/282337355551 )  cred ca este o versiune un pic mai noua Part Number Part number T1000-25360, dar costa 40 Lire.

Nu inteleg, ceva nu pare in regula. De ce este aceasta diferenta de pret? Pot comanda de pe ebay? Am un Nissan Qashqai 2015, octombrie. Hartile sunt vechi, total depasite (in concediu au fost total nefolositoare).

#8 Jebi

Jebi

Member

• Members
  • PipPip
  • 14 posts

Posted 21 August 2017 - 10:05 PM

Salut,

Eu am comandat de pe Ebay versiunea de care ai pomenit si tu, este chiar ultima. Am avut putine emotii pentru ca prima data nu mi-a mers cardul primit prin posta ,apoi l-am trimis inapoi iar al 2-lea a functionat. 

Hartile clar sunt mai noi , dar eu le folosesc doar in tarile unde net-ul pe telefon este scump (Serbia 10 eur/ MB ). Consider ca odata ce ai folosit Waze , e greu sa te desparti de el.

In concluzie , da cardul iti va aduce hartile cele mai noi pe care ti le poate da Nissan. 

#9 mionel

mionel

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts

Posted 27 August 2017 - 06:28 AM

Buna,

Multumesc Jebi de informatii. Voi comanda si eu de pe ebay.

Iti dau dreptate in ceea ce priveste folosirea waze-ului, e mult mai bun. Este un sistem dinamic, cu informatii in timp real (fata de informatiile statice din sistemul de navigatie). Dar,  din cauza net-ului scump, e bine sa ai si hartile de pe sistemul de navigatie (am patit si eu sa fiu taxat in Serbia cu amarata suma de 50 Euro). 

Edited by mionel, 27 August 2017 - 06:29 AM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users