Jump to content

Photo

Nad - Nissan Adventure Days - Second Edition (20-22 Iunie 2014)

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Yonutz

Yonutz

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 25 April 2014 - 01:51 AM

Nu stiu daca am postat unde trebuie ...

Dragi prieteni,

Nici nu a inceput bine sezonul si ne tot facem calcule, cum, cat, unde si in ce fel. In urma a mai multe telefoane ne-am gandit sa postam mai devreme intalnirea noastra in sensul de a ne putea face planurile din timp si a nu rata aceasta intalnire.

Ptr ca anul trecut ne-am simtit foarte bine, in jurul focului, la o slana arsa pe bat, la un ceaun cu diverse carnuri si legume, la un jinars sau un vinisor, un rasarit de soare, ne-am gandit ca nici anul asta nu ne-ar strica sa ne pastram obiceiul si sa urmam cam tot aceeasi reteta. 

Ce s-a intamplat anul trecut gasiti aici:
Nissan Adventure Days - 2013 http://forum.club4x4...8-30-iunie-2013

Concept si cerinte:
Intalnirea ca si anul trecut are ca principal scop atat socializarea cat si schimbul de informatii de ordin tehnic si de ce nu, in ultimul rand o gura de aer proaspat si o conectare de cateva zile la redresorul infinit al naturii.
Toata lumea este binevenita, indiferent de marca de masina, culoarea pielii, religie sau apartenenta politica.
Nu exista cerinte tehnice sau nivel minim de echipare al masinilor. Se poate participa atat cu masina stock cat si cu masina modificata. O sa incercam ca traseul ales sa aiba de toate, in limita reliefului zonei.
Se poate participa chiar si fara masina, dar trebuie sa va gasiti un loc la cei care vin si au loc sau vor sa va ia in masina.
Intalnirea este fara taxa, fiecare isi va plati cazarea unde probabil se va plati avans, pe baza rezervarii facute si isi va finanta atat propria mancare cat si bautura consumata.

Ne-am gandit in acest an sa urcam putin mai "sus", adica undeva in zona Sibiului. Locatia nu e inca fixata dar lucram la chestia asta si suntem deschisi la orice idei si sugestii. In special de la cei din zona. 

Data evenimentului: 
20-22 iunie 2014 - weekend, respectiv vineri-duminica 

Formatul si desfasurarea evenimentului:
Intrucat majoritatea luam nevestele si copiii cu noi ...incercam sa ne adaptam cumva situatiei in asa fel incat sa multumim pe toata lumea.

Vineri:
– intalnire intr-un loc undeva in/ langa Sibiu in jurul pranzului, cel mai posibil parcarea unui hipermaket ptr aprovizionare, traseul pana la camparea pe munte cu ceaune, corturi, palinci si alte specialitati
Sambata: 
- un traseu de cateva ore cu final la o pensiune sau cabana din zona.
- cazare la o pensiune sau cabana (cazare o noapte) si continuarea ostilitatilor
Duminica: 
- micul dejun, daca avem timp ceva traseu si retragerea catre casa

Ptr ca ne-am obisnuit ca la fiecare intalnire sa ne adaugam la colectie cate un suvenir o sa sa facem si anul asta ceva tricouri care sa ne aduca aminte de momentele petrecute impreuna. 

Speram anul asta sa ne strangem cat mai multi simpatizanti ai marcii pe care unii dintre noi o iubim atat de mult.

Cu adunatul trackurilor si cu organizarea cazarii ne va ajuta Sorin aka Kibitz care este din zona. 

Lista cu cei care vin (numele sunt nickuri de pe forumul 4x4):

1.Big Ursu (DJ) - Nissan Patrol Y61 LWB ZD30
2.Yonutz (IF) - Nissan Patrol Y60 SWB RD28T
3.iulian.popescu (GR) - Nissan Patrol Y60 LWB TD42
4.Liviu-san ( B) - LR Freelander
5.Cristi69 (DJ) - Nissan Patrol Y61 SWB RD28T
6.Gigi_naste (CL) - Nissan Patrol Y61 SWB TD42
7.Patriciu (AG) - Nissan Terrano 2 SWB ZD30
8.Kibitz (SB) - Nissan Patrol Y61 SWB RD28T 
9.Roby200487 (CJ) - Nissan Patrol Y60 SWB RD28T 
10.Bbstao (VS) - Nissan Patrol Y60 SWB RD28T
11.Wenox (MM) - Nissan Patrol Y60
12.rd_adi (CJ) - Nissan Patrol Y61 LWB TD42
13.irod (SM) - Nissan Patrol Y61 LWB RD28T
14.suvi (MM) - Nissan Patrol Y60 LWB RD28T

Intalnirea se adreseaza posesorilor de 4x4. Traseele abordate sunt in jur de 40-50km pe zi pe drumuri de munte.
Daca prezinta interes: va adresati aici, in topic pe pm sau la telefon 0743.122.225

Detalii suplimentare: o sa incerc in limita timpului disponibil sa aduc si aici informatia sau o gasiti pe forumul de 4x4 adica aici: http://forum.club4x4...second-edition-(iunie-2014)

Zona unde se vor desfasura ostilitatile ...Paltinis.

Va multumim ptr atentie si va asteptam cu drag.
Ionut

#2 Yonutz

Yonutz

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts

Posted 27 June 2014 - 11:27 AM

Intalnirea s-a consumat, a fost tare fain. Ca locatie a fost Paltinis, SB.

S-au intalnit 22 Patroale de tip Nissan.

Un mic filmulet de la intalneala:

Edited by Yonutz, 27 June 2014 - 11:29 AM.

#3 ady12

ady12

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Interests:Excursii-Drumetii-Camping

Posted 03 January 2015 - 02:12 PM

Salut Ionut,

Frumos ce ati reusit sa faceti, felicitari!

In cercul meu de prieteni iesirile sunt cu rulota sau cortul, in limita timpului (2-3 zile in weekend, 7-15 zile concediu).

La munte ne adunam in Slanic, Lepsa, Soveja..iar la mare pe plajele rezervatiei deltei dunarii.

Discut de iesiri "mai blande", in familie, unde fiecare echipaj ajunge cand si cum poate in locurile stiute de noi.

Din aprilie deja iesim cu rulotele la mare, din iunie folosim corturile, suntem app.15-20 echipaje

(din Galati, Braila, Bucuresti, Azuga, Sinaia, Constanta, Cluj, Zalau si Targu Mures).

Va invitam si pe voi la mare, prima iesire 3-4-5 aprilie 2015 pe plaja Corbu, Cta.

Numai de bine!

Edited by ady12, 14 January 2015 - 02:03 PM.

#4 Sandu B

Sandu B

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 43 posts
  • Interests:Outdoor activities, photography and XTrail :)

Posted 29 January 2015 - 09:01 PM

Felicitari! Foarte frumos, pacat ca cei cu masinute mai modeste (gen XTrail) nu au ce face decat sa priveasca...lung :)

In speranta si a unei "grupe mici", la cat mai multe&frumoase intalniri!

Toate cele bune,

Sandu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users