Jump to content

Photo

Generalitati Qashqai J11

• Please log in to reply
663 replies to this topic

#661 herder033

herder033

Member

• Members
  • PipPip
  • 20 posts

Posted 23 March 2018 - 01:31 PM

E turbo!!! 100%. Joc inadmisibil pe axul turbinei de unde venea si acel suierat. NU au dat motorul jos, doar 1 milon de matze, directia, filtrul de particule, capota, filtrul de aer si nu mai stiu cate. Marti va fi gata si vor incepe testele cu ea, iar eu nadajduiesc sa nu-mi bata, cante, fluiere nimic pe acolo. Deci, si in 44000 km se poate strica turbina! Spre dezgustul meu legat de fiabilitate, economie, poluare si masini noi de branduri renumite care se strica in halul asta aproape inexplicabil. Am un amic caruia i-a cazut ambreiajul la o masina noua dupa numai 60000 km. Ma intreb cand sa cumperi o masina cu care sa nu ai probleme daca si la masini noi patesti mizerii din astea!!!! Si pentru ce masina sa mai optezi?!!!! Dricurile, alea nu se strica niciodata! :D

#662 russenart

russenart

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts

Posted 02 May 2018 - 05:20 PM

Fix la asta m-am gindit ei eu. In cartea masinii scrie sa nu opresti masina imediat dupa ce s-a mers turat (drum lung, mers cu vitezele 1, 2) si ca sa o lasi citeva minute la relanti, dar Stop/Start ti-o opreste automat, racirea turbinei nu se mai face cum trebuie si apar probleme.

Mi se pare jenant sa nu poti nici sa prevezi si nici sa rezolvi o problema asa simpla si asta nu e doar problema Nissan ci a tuturor producatorilor de masini care folosesc aceasta tehnologie.

#663 scoty

scoty

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 31 July 2018 - 07:47 PM

Poate sa-mi spuna cineva daca Nissan Qasqhai J11, are semnalizare de bec ars? Vreau sa pun leduri la proiectoarele de ceata si cel care mi le vinde m-a avertizat ca s-ar putea sa am aceasta problema!

#664 dragosc

dragosc

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 09 August 2018 - 05:34 PM

Salutare tuturor!

Nu stiu daca aici e locul potrivit sa intreb, dar totusi o fac, desi am cautat si cu CTRL+F si sus la "Search" si nu am gasit nimic din ce ma intereseaza pe mine.

Aveti ideea daca se schimba ulei din Cutia de Viteze Automata?

Qashqai J11 - dec 2015 , 1200 cc.

Acum am 60.000 de km.

Va multumesc anticipat.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users