Jump to content

Photo

Tiida Jante

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 tiida

tiida

Member

• Members
  • PipPip
  • 17 posts

Posted 30 January 2012 - 07:03 PM

Buna tuturor posesorilor de nissan tiida,as vrea sa schimb gentile(jantele) de 15 cu care vine stock din fabrica cu niste genti(jante) de 16-17 de aluminiu si nu stiu de care sa iau,am auzit ca doar de la almera se potriveste dar parca mai mari de 15 nau (nu au sau n-au),de la ce alte masini se potrivesc,am incercat o pereche de la megane si nu sau(s-au) potrivit si erau tot cu 4 prezoane,va rog ajutati-ma.

#2 Vanzatorul de Iluzii

Vanzatorul de Iluzii

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts

Posted 10 February 2012 - 04:09 PM

Primul pas este să cauți cu găurile de prezoane la 4x114,3. Al doilea ar fi să se potrivească gaura de centru la butuc, apoi să aibă ET-ul corespunzător și ultimul să-ți Óncapă și să nu frece de carenaje la viraje sau la variațiile de Ónălțime ale suspensiei. Acum trebuie văzut și ce dimensiuni recomandă alții (cauta Versa Ón Statele Unite).

#3 Diesel

Diesel

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts

Posted 11 February 2012 - 03:09 PM

Buna tuturor posesorilor de nissan tiida,as vrea sa schimb gentile(jantele) de 15 cu care vine stock din fabrica cu niste genti(jante) de 16-17 de aluminiu si nu stiu de care sa iau,am auzit ca doar de la almera se potriveste dar parca mai mari de 15 nau (nu au sau n-au),de la ce alte masini se potrivesc,am incercat o pereche de la megane si nu sau(s-au) potrivit si erau tot cu 4 prezoane,va rog ajutati-ma.

In cazul in care vrei sa cumperi jante aliaj noi:

http://www.borbet.de...onfigurator.php alegi Nissan Tiida, apoi vezi care sunt specificatiile jantelor care te-ar interesa.

Apoi cauti pe net un magazin de jante in zona ta geografica ce ti-ar putea livra jantele dorite.

PS. Borbet e doar un producator ( ce il prefer eu). Dar sunt o multime de producatori de jante ce permit configurarea online a rotilor in functie de model de masina. Eu am dat exemplu pt a te putea informa asupra parametrilor jantelor ce te intereseaza.

#4 dan pirvu

dan pirvu

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts

Posted 25 February 2013 - 01:12 PM

Salut,

Desi am vazut postarea ta cam tarziu, ma intereseaza jantele de 15" , daca le mai ai; pentru contact : danpirvu02@yahoo.com

#5 gtfmiofe

gtfmiofe

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts

Posted 14 January 2015 - 06:04 PM

Ai schimbat pana la urma jantele?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users